Verhalen uit het OV

“Het OV is zó veel meer dan een bus of trein die op tijd moet rijden.”


Het verhaal van Özlem

Projectmanager bij Keolis, werkt aan OVpay

Van trainee naar projectmanager

Ik begon als trainee bij Keolis en werk nu als projectmanager aan OVpay. Het is echt een gigantisch programma, met allerlei onderdelen: juridisch, marketing, ICT, budgetten… En dat in een relatief kleine organisatie. Elke dag is anders, dat maakt het werk super afwisselend.

Op maandag zit ik bijvoorbeeld met marketingcollega’s en de productontwikkelaar. We bespreken wat er uit de Program Board komt, wat er speelt. Door OVpay veranderen processen én is er veel communicatie nodig richting reizigers. Dat maakt het extra belangrijk om onze producten zo duidelijk en makkelijk mogelijk te maken. Soms is het best ingewikkeld, dus de vraag is steeds: hoe leg je het uit?

Een bijdrage aan de samenleving

Na 2,5 jaar ben ik nog steeds niet uitgekeken. Werken aan iets groots als de overstap van de OV-chipkaart naar OVpay geeft energie. Het is zó maatschappelijk relevant. We doen dit niet voor niets, we maken reizen makkelijker. En als ik dan mensen zie inchecken met hun betaalpas, denk ik: “Yes, dat is ons werk.”

Het mooiste aan mijn baan

De veelzijdigheid. En de samenwerking: met collega’s, andere vervoerders, opdrachtgevers, softwareleveranciers... Je krijgt echt met alles te maken. We zijn net gestart met een proef in Almere rondom de nieuwe OV-pas. Dat is echt een mijlpaal.

Trots op wat we maken

Ik zou het zeker aanraden om bij een OV-bedrijf te werken. Ik had nooit gedacht dat het OV zó afwisselend zou zijn. Als reiziger zie je alleen het ritje, maar er zit een hele wereld achter. En die wereld is veel interessanter dan ik ooit dacht.

"Van Tante Miep die naar de Dappermarkt gaat, tot een oudere heer die een praatje maakt."

"Je hebt zoveel verschillende culturen en achtergronden in een bus. Dat vind ik prachtig."